امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:27
امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:23
اطلاعیه مهم صندوق رفاه دانشجویان -  شنبه 2 مرداد 1395 ساعت 18:35
اطلاعیه مهم حوزه پژوهش و فناوری -  دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 14:39
زمانبندي دعوت به مصاحبه تخصصي مقطع دكترا -  یکشنبه 11 بهمن 1394 ساعت 9:18
زمانبندی انتخاب واحد ترم بهمن ماه 94 -  یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 23:21
اخبار و اطلاعیه ها یکشنبه 17 اسفند 1393 ساعت 10:56

گسترش همکاری مناطق آزاد کشور با دانشگاه آزاد اسلامی

تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء رسید. به گزارش فرینا، این تفاهم نامه به امضاء اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید. حجت الاسلام محمدعلی زم معاون فرهنگی اجتماعی ، فرهاد سجادی مدیر اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم حضور داشتند.


گسترش همکاری مناطق آزاد کشور با دانشگاه آزاد اسلامی
 
تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء رسید.
به گزارش فرینا، این تفاهم نامه به امضاء اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.
حجت الاسلام محمدعلی زم معاون فرهنگی اجتماعی ، فرهاد سجادی مدیر اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم حضور داشتند.
در این تفاهم نامه گسترش همکاری دانشگاه با مراکز و موسسات صنعتی و تجاری در جهت تجاری‌سازی ایده‌ها و خلاقیت‌ها و تبدیل دانشگاه به نهادی اثرگذار در حوزه اقتصاد، علم، فناوری‌های نوین و فرهنگ مورد تاکید قرار گرفته است.
توسعه همکاری ها، اعتلا و بهره مندی و استفاده از توانایی‌های مشترک علمی ـ فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی، اقتصادی، صنعتی، تجاری، سلامت، بهداشتی، درمانی، گردشگری، ورزش، محیط زیست و ایجاد واحدهای دانشگاهی الگو و نمونه از جمله اهداف این تفاهم نامه است.
موضوعات این تفاهم‌نامه شامل: ارتقاء کیفی و کمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بهره مندی از مزیت مناطق آزاد، در اخذ شهریه آزاد، استفاده از اساتید خارجی (بدون ویزا)، آموزش با زبان اصلی و جذب دانشجویان خارجی و ایرانی مقیم تحصیل در خارج از کشور و به ویژه درکشورهای همسایه، تطبیق هر چه بیشتر رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد با نیازهای توسعه اقتصادی امروز و آینده مناطق آزاد از جمله موضوعات مورد توافق در تفاهم نامه مذکور است.
هم چنین ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی الگو و نمونه ایران ۱۴۰۴ در مناطق آزاد و ویژه اقصادی، توسعه و روزآمد کردن صنایع بومی و متکی به مزیت‌های ویژه و طبیعی مناطق با تاسیس و گسترش فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، توسعه بستر همکاری‌های فنی داخلی و بین‌المللی و ایجاد زمینه انتقال و گسترش فن‌آورهای نوین، ایجاد زمینه تبادل دانش فنی و همکاری میان شرکت‌های دانش‌بنیان با موسسات معتبر خارجی، ایجاد خوشه های تجاری، علمی و فن‌آوری خصوصا در رشته‌های شیلات، گیاهان دارویی، داروهای دریایی، صنایع دریایی و جنگلی، فعالیت در زمینه گردشگری حلال و گردشگری سلامت، جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی، بسترسازی برای جذب کارآفرینان، متخصصان، فارغ‌التحصیلان، اساتید و وابستگان مشارکت‌جوی دیگر دانشگاه‌ها، تسهیل زمینه پژوهش‌های کاربردی آزمایشگاهی، نیمه و تمام صنعتی، رونق بخشیدن به منابع مالی و اقتصادی دانشگاه،  پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور با رویکرد گردشگری و سرمایه گذاری و تجارت طبق مقررات دانشگاه، حمایت و مساعدت مادی و معنوی در ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان، حمایت مادی و معنوی از پایان نامه های دانشجویی (کارشناسی ارشد و دکتری)، توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی مورد نیاز کشور در مناطق آزاد و با همکاری دبیرخانه شورای عالی آزاد و تشکیل و توسعه دوره های کوتاه مدت تخصصی با همکاری شورای عالی مناطق آزاد از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.
این تفاهم‌نامه پس از امضای طرفین به مدت ۵ سال اعتبار دارد و تغییر اشخاص حقوقی طرفین تفاهم نامه هیچگونه خللی در روند اجرای آن وارد نخواهد کرد و تمدید آن با توافق طرفین، بلامانع است.
از جمله تعهدات مشترک در این تفاهم نامه می توان به: نظارت بر حسن اجرای دوره‌های آموزشی، فعالیت‌های تحقیقاتی، صنعتی و تجاری، همکاری در زمینه برپایی نمایشگاه‌های علمی، تحقیقی و فناوری مشترک، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، استفاده مطلوب از امکانات، تجهیزات متخصصین و کارشناسان طرفین در جهت اجرای پروژه‌های مورد نظر و استفاده مشترک از کتابخانه‌ها، پایان‌نامه‌های موجود در کتابخانه‌های طرفین اشاره کرد.
اجرای بخش هایی از مفاد تفاهم نامه که نیازمند اقدام مستقل دانشگاه است و منفک کردن واحدهای دانشگاه آزاد مستقر در مناطق آزاد طی صورتجلسه ای از حوزه اداره هیئت امنای استانی و واگذاری آن ها به شورای تخصصی مدیریت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق آزاد در صورت تصویب هیأت امنای مرکزی از جمله تعهدات دانشگاه آزاد اسلامی در این تفاهم نامه خواهد بود.
هم چنین میان دو طرف توافق شد در صورت فراهم سازی شرایط مناسب، اقدام برای تشکیل یک هیئت امنای ویژه برای واحدهای موضوع تفاهم نامه صورت پذیرد که اعضا و شورای مزبور از  برگزیدگان دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواهند بود.
اعضاء این شورا را رییس دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مشاور و دبیر شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، دو نفر از مدیران عامل مناطق آزاد با معرفی دبیر شورایعالی مناطق آزاد، دو نفر از معاونین دانشگاه حسب مورد با تأیید رئیس دانشگاه و یک نفر از رؤسای واحد های بین المللی دانشگاه با انتخاب رئیس دانشگاه تشکیل خواهند داد و دبیر این شورا با تصویب اعضاء انتخاب خواهد شد.
این تفاهم نامه به امضاء اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 3505 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت