امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:27
امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:23
اطلاعیه مهم صندوق رفاه دانشجویان -  شنبه 2 مرداد 1395 ساعت 18:35
اطلاعیه مهم حوزه پژوهش و فناوری -  دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 14:39
زمانبندي دعوت به مصاحبه تخصصي مقطع دكترا -  یکشنبه 11 بهمن 1394 ساعت 9:18
زمانبندی انتخاب واحد ترم بهمن ماه 94 -  یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 23:21
اخبار و اطلاعیه ها چهار شنبه 18 شهریور 1394 ساعت 13:29

کتاب روش تحقیق پیشرفته توسط عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی خلیج فارس چاپ و منتشر شد

کتاب روش تحقیق پیشرفته تحریر دکتر علی کاظمی و فریدون امیدی عضو هیات علمی گروه مدیریت دانشگاه اصفهان و مرکز بین المللی خلیج فارس به چاپ رسید.شایان ذکر است، هدف از ارائه این مجموعه کمک به دانشجویان در انجام پزوهش های دانشگاهی و راهنمای عملی تدوین پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری است.

کتاب روش تحقیق پیشرفته تحریر دکتر علی کاظمی و فریدون امیدی عضو هیات علمی گروه مدیریت دانشگاه اصفهان و مرکز بین المللی خلیج فارس توسط انتشارات کنکاش اصفهان به چاپ رسید.شایان ذکر است، هدف از ارائه این مجموعه کمک به دانشجویان در انجام پژوهش و تدوین پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری است. این کتاب در سطح دانشگاهی و برای استفاده استادان و دانشجویان نوشته شده ودر نگارش آن سعی شده است تا بر روی مفاهیم کلی و اساسی تأکید شود و از ورود به مباحث جزئی پرهیز گردد تا برای همگان قابل فهم باشد.
در این کتاب از شیوه گام به گام با مثال های مختلف برای راهنمایی تدوین یک پایان نامه استفاده شده بطوری که دانشجویان با یک متن روان و قابل فهم بسهولت جهت تدوین پرپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری راهنمایی می شوند این کتاب راهنمای عملی برای دانشجویان جهت انجام یک پژوهش علمی است.

در مقدمه این کتاب آمده است:

    بى گمان براى دست يازيدن به حقايق و حل مسائل، نياز به دانستن روش هاى تحقيق وجود دارد و هدف از تأليف اين كتاب، آشنايى مخاطبين به روش هاى عملی نوشتن طرح تحقیق و به ويژه راه هاى حل مسائل به شيوه ي علمى است. براي انجام هر نوع پژوهشي، اولين و اساسي ترين گام، تهيه طرحي جامع و کامل در اين زمينه مي باشد. معمولا انجام اين مرحله براي بسياري از پژوهشگران بسيار مشکل مي باشد. گروهي معتقدند که تهيه طرح پژوهشي در واقع، “جهت يابي پژوهشي” مي باشد، به اين معنا که پس از تهيه طرح، پژوهشگر فقط بايد خود را ملزم بداند که در چارچوب طرح نوشته شده حرکت نمايد. با توجه به گسترش دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد در دانشگاه ها و نياز دانشجويان و نيز ساير پژوهشگران آزاد و شاغل در دستگاههاي دولتي و خصوصي، نگارندگان سعي نموده اند که به زبان ساده و با توضيح و بيان مطلب در حد متعارف رئوس مطالب مربوط به تهيه و تنظيم طرح هاي پژوهشي را ارايه نمايند.فراهم سازی طرح تحقیق یکی از مشکل ترین مراحل تحقیق است. این بخش که بخش فکری تحقیق نامیده می شود، تمرینی برای پرورش روحیه و تفکری عالمانه در عالم است.
   اين كتاب که حاصل سال ها تدريس و تعامل افكار با دانشجويان دوره هاى كارشناسى، كارشناسى ارشد و دكترى بوده است. از چندین بخش تشكيل شده است و همانگونه که مد نظر نویسندگان بوده تلاش شده تا در قالب ارائه یک مثال از یک پایان نامه تمامی مراحل نوشتن یک طرح تحقیقاتی آورده شود و نکاتی را که مربوط به هر بخش است نیز در همان بخش ذکر گردیده تا فهم آن سهل تر گردد. همچنین به منظور یادگیری عملی بخشی به نام تمرین در نظر گرفته شده است. بعد از بخش تمرینی در هر بخش نیز نمونه مربوط به آن قسمت هم از یک پروپزال برای آگاهی بیشتر آورده شده است.
   در پایان نیز در مورد مدیریت بخش آماری بحث شده است و همچنین برخی از نکات ویرایشی مهم که رعایت آنها در نوشتن یک پایان نامه و. طرح تحقیقی لازم و ضروری است آورده شده است.با امید به اینکه رهپویان علم از این کتاب بهره گیرند و در برخورد با مسایل حوزه تخصصی خویش به شکلی که در این کتاب آمده به تمرینهای مداوم مبادرت ورزند تا انشاالله به روحیه علمی دست یابند و همچنین تفکر علمی را نیز در جامعه گسترش دهند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 15942 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  روش تحقیق پیشرفته، فریدون امیدی، علی کاظمی


بازگشت